Remont łazienki – dwa koszmarne błędy, które mogą cię drogo kosztować

Planujesz przemianę swojej łazienki? Jeśli popełnisz te podstawowe błędy to będziesz wyrywać sobie włosy, załamywać ręce i bezradnie patrzeć jak tracisz mnóstwo pieniędzy, czasu i nerwów.

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Spędzasz w niej naprawdę dużo czasu. W związku z czym chcesz aby była funkcjonalna i ładna. To przecież w niej rozpoczynasz dzień od porannej toalety, odświeżasz się po pracy, czy relaksujesz wieczorną kąpielą. To w niej część pań podkreśla makijażem swoje piękno, a mężczyźni dbają o gładkość policzków.
Co więcej łazienka bywa miejscem wykluwania się świetnych pomysłów a nawet wynalazków. Naukowcy powiązali ten fenomen z tym, że podczas kąpieli nasze ciało się rozluźnia i mózg inaczej pracuje.

Kiedy robisz remont łazienki?

Nie owijajmy w bawełnę. Remont łazienki to kosztowna i dość uciążliwa sprawa. Bo nie ograniczysz się do przemalowania, ale jak już robisz remont, to najczęściej wymienisz płytki, armaturę, wannę czy prysznic. Nie rzucasz się więc na to co 2-3 lata a znacznie rzadziej. 

A jeśli tak to lepiej zadbaj o odpowiednie przygotowanie.

O czym musisz pomyśleć zanim zaczniesz remont łazienki?

Nie bądź jak wiele osób, które zabierają się za remont nie myśląc o dwóch najważniejszych sprawach. Bo to błąd, który kosztuje nie tylko kasę i czas ale spokój w domu. Pomyśl co powie twoja żona lub rodzina jeśli pokpisz sprawę.

O jakie błędy chodzi?

Pierwszy to brak projektu

Jak nie masz projektu to nawet najlepszy majster ci nie pomoże, bo nie wie jak ma to zrobić. A jak nie wie to co chwilę będzie cię pytał o to w jakim miejscu to, w jakim tamto. A na jakiej wysokości, a jak poprowadzić odpływ… Czujesz te emocje, kiedy kolejne takie pytanie odrywa cię od pracy?

A jest jeszcze gorszy scenariusz tego błędu. Twój świetny fachowiec nie zapyta i zrobi po swojemu. Tak jak jemu się wydaje, że będzie dobrze. To dopiero może być katastrofa! Bo to łazienka dla ciebie, a nie dla niego.

Drugi błąd to za późne szukanie majstra czy firmy remontowej

Jeśli kiedyś było trudno znaleźć ekipę z wolnym terminem to co mamy powiedzieć teraz?! 

To jakaś masakra! 

Cała budowlanka, więc wykończeniówka także, pracuje na maksymalnych obrotach. Dużo się buduje i dużo remontuje. A to winduje ceny i wydłuża terminy. 

Dlatego zaklep termin u majstra na pół roku, a nawet na rok przed planowanym remontem. 

W przeciwnym razie łapiesz na szybko majstra, który jest dostępny. Tylko czy na pewno wybrałeś go bo jest dobry? Czy po remoncie będziesz zadowolony? Czy może zdjęcia twojej łazienki będą krążyć w sieci jako memy o robocie tzw. fachowców?

Pomożemy ci uniknąć tych błędów

Jeśli chcesz aby ktoś poprowadził cię krok po kroku przez przygotowania do remontu, mądrze doradził to skorzystaj z naszych ekspertów i kliknij w poniższy przycisk.

Przygotujemy dla Ciebie aranżację, jeśli będziesz chciał to otrzymasz również dokumentację w postaci papierowej. Przyjedziemy, pomierzymy umówimy dla Ciebie majstra.

Pamiętaj, nie musisz robić tego sam. Jesteśmy dla Ciebie.

 

Co jeszcze warto wiedzieć?