Remontują Chełmińską – zobacz jak dojechać do salonu łazienek BLU

Przebudowa jednej z głównych arterii Grudziądza weszła w kolejną fazę i uniemożliwiła najprostszy dojazd do naszego salonu. Zobacz jak trafić.

Zima dość szybko opuściła granice Grudziądza a to pozwoliło drogowcom na wznowienie intensywnych prac. No się porobiło.

Wszyscy rozumieją, że nie da się przebudować drogi bez jej wyłączenia z ruchu w całości lub w części. Jest to dotkliwe, bo trwa to tygodnie a nawet miesiące.

W przypadku ulicy Chełmińskiej na sporym jej fragmencie wyłączony został ruch od centrum w kierunku Rządza.

– Rzeczywiście przejazd do nas nieco się skomplikował – mówi Michał Kudźma, właściciel salonu łazienek BLU. – Podpowiem, że od strony centrum trzeba dostać się na małą obwodnicę czyli ulicę Kalinkową i skręcić w lewo w ulicę Wiejską i po przejechaniu 300 metrów skręcić w lewo, żeby dojechać na parking sklepów Netto, salony meblowego Meble + i salonu łazienek BLU.

Nieco prościej mają jadący ulicą Chełmińską w przeciwnym kierunku, bo wystarczy, że skręcą przed stacją paliw skręcą w lewo w ulicę Wiejską i po 140 metrach w prawo do parkingu.

Tak znaczne utrudnienia w ruchu to nie tylko uciążliwość dla kierowców ale straty finansowe dla przedsiębiorców, którzy mają firmy ulokowane w rejonie remontowanych odcinków. Odcięcie sklepów i punktów usługowych od prostego dojazdu oznacza o wiele mniej klientów.

– Też odczuwamy znaczny spadek ilości klientów – mówi Michał Kudźma. – Sporo osób do nas trafiało, bo przejeżdżały ulicą Chełmińską i widząc stojące przy wjeździe reklamy decydowało się odwiedzić nasz salon. Teraz to znacznie trudniejsze i część osób odpuszcza.

Przeczytaj także:

* Pierwszy krok do idealnej łazienki bez fuszerek i zbędnych kosztów

* Remont łazienki – dwa koszmarne błędy, które mogą cię drogo kosztować