Jakie są zalety podtynkowych baterii prysznicowych?

Latem częściej korzystamy z prysznica, a więc warto urządzić go nie tylko funkcjonalnie ale też estetycznie. Podtynkowa bateria prysznicowa zrobi wrażenie na amatorach nowoczesnych i eleganckich wnętrz, w których ceni się oszczędność form i prostotę. Armatura ta, oprócz względów wizualnych, posiada jeszcze wiele innych zalet.

Trendy w architekturze wnętrz coraz częściej kierują się w stronę minimalizmu, upraszczania i ukrywania tego, co nie musi być na widoku. Pozostawia to przestrzeń dla eksponowania dobrego designu oraz funkcji. Świetnym przykładem takiego rozwiązania jest bateria  prysznicowa podtynkowa. Zamiast umieszczać na ścianie korpus baterii, rozety i inne elementy mocowania, większość z nich chowa się pod kafelkami tak, że po montażu stają się niewidoczne dla użytkownika.

Minimalizm sprzyja wyciszeniu

Nie pozostaje to bez znaczenia dla wyglądu – otrzymujemy czystą formę wystroju, która tak dobrze koresponduje z nowoczesnymi aranżacjami. Niesie to też korzyści dla naszego samopoczucia: o ile łatwiej jest się wyciszyć i zrelaksować, gdy mamy wokół siebie tylko niezbędne sprzęty i produkty.

Łatwiejsze czyszczenie

Zauważmy, że w przypadku baterii podtynkowej prysznicowej, nie tylko wygląd ma znaczenie. Nie zapominajmy o komforcie czyszczenia. Im mniej elementów w strefie prysznica, gdzie zwykle jest dużo wody i wilgoci, tym lepiej. Wizualna prostota idzie tu w parze z łatwością sprzątania! Dodajmy do tego zwiększoną odporność armatury na osadzanie się kamienia wapiennego. Wpływa to na komfort użytkowania i prawidłowy wypływ wody.

Ukryte części instalacji baterii podtynkowych chronione są przed wilgocią i mechanicznymi uszkodzeniami, co wpływa na ich żywotność przez wiele lat.

Istotny jest też fakt, że nie zawsze pod prysznicem dysponujemy przestronnym miejscem. Taka armatura pozwala uniknąć nieoczekiwanego uderzenia o wystające elementy.

Ustaliliśmy już, że podtynkowe baterie prysznicowe należą do jednych z najbardziej estetycznych rozwiązań w przypadku wykończenia łazienki. Stąd bierze się ich popularność. Czym kierować się przy wyborze funkcji?

Ułatwiamy to zadanie, proponując klarowną i ciekawą ofertę designerskich rozwiązań do łazienki. W zależności od naszych upodobań, możemy do baterii dobrać dowolną słuchawkę prysznicową, wąż, wylewkę wannową, deszczownicę lub dysze boczne.

Armatura podtynkowa pod prysznicem

Świetnym przykładem wspomnianej purystycznej estetyki są baterie KLUDI z serii PURE&STYLE. Do wyboru mamy baterie natynkowe i podtynkowe w lśniącym chromie lub w czarnym macie. Geometryczny kształt został zrównoważony zaokrąglonymi krawędziami w stylu soft-edge, które dodają produktowi lekkości. Styl łączy się tu z funkcjonalnością, która pozwala na precyzyjną regulację wody. Ogranicznik wypływu gorącego strumienia z blokadą przy 38°C świadczy, że ekologia może przejawiać się w każdej naszej czynności. Linia ta udowadnia, że doskonałe wzornictwo nie musi generować dużych wydatków. PURE&STYLE za swoją wysoką jakość i innowacyjność, otrzymało prestiżową nagrodę Red Dot Award.

Poszczególne modele baterii pozwalają nam także na kontrolę przepływu wody. Warto szukać takich, które są wyposażone w termostat i ogranicznik temperatury. Wygodną funkcją jest też regulacja ciśnienia wody w dyszy. Seria podtynkowych baterii prysznicowych KLUDI PUSH to minimum formy przy maksymalizacji funkcjonalnych rozwiązań. Za pomocą tylko jednego przycisku uruchamiamy strumień wody. Dzięki zastosowanej technologii, możemy wybierać pomiędzy dwoma źródłami wody i je zmieniać przy dowolnym natężeniu. Temperatura zawsze będzie zgodna z naszymi upodobaniami. Jeśli lubimy przymykać oczy podczas kąpieli, bateria będzie nas w tym tylko wspierać – z łatwością odnajdziemy przyciski, które wysuwają się delikatnie podczas wypływu wody i chowają w rozecie ściennej przy zatrzymaniu strumienia. Intuicyjna obsługa i kompaktowy kształt sprawiają, że bateria jest uniwersalnym rozwiązaniem w każdej łazience.

Inną inteligentną serią oferującą podtynkowe baterie prysznicowe jest luksusowa linia KLUDI BALANCE w czarnym macie lub chromie. Elegancja wykończenia baterii pasuje do nowoczesnych salonów kąpielowych. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, armatura podtynkowa z termostatem jest wyposażona w blokadę temperatury wody przy 38°C.

Jeśli nadal nie wiesz, którą baterię podtynkową wybrać do swojej łazienki, nie czuj presji! Nasi specjaliści wysłuchają Twoich potrzeb i podpowiedzą najlepsze rozwiązania – SKONTAKTUJ SIĘ!

Warto pamiętać, że najważniejsze funkcje rozwiązania podtynkowego to maksymalna izolacja akustyczna modułu, dzięki czemu odgłosy przepływającej wody nie są przenoszone przez ścianę, ochrona przed skraplającą się wodą i wilgocią oraz możliwość instalacji modułu także na nierównych powierzchniach.

Bateria podtynkowa czy standardowa – oto jest pytanie

Rozważając wybór podtynkowych baterii prysznicowych, oprócz ich niezwykle eleganckiego wyglądu, przekonać nas może także funkcjonalność oraz większe możliwości personalizacji. Właśnie tak!

Jeśli bowiem wymarzymy sobie prysznic, gdzie woda kierowana jest na ciało strumieniem płynącym nie tylko z góry, ale także bocznym, a nawet dolnym, to decyzja powinna być jedna: bateria prysznicowa podtynkowa. Wpływa na to m.in. większa przepustowość wody takich baterii, co zapewnia niezakłócony przepływ bez spadku ciśnienia, nawet podczas korzystania z kilku pryszniców bocznych jednocześnie. Swoboda w aranżacji to naprawdę wielka zaleta armatury tego rodzaju.

Pamiętajmy też o korzyści z oszczędności miejsca, jakie dają baterie podtynkowe. To ważna kwestia w przypadku niewielkiej łazienki, od której także oczekujemy komfortu. Te kilkanaście centymetrów baterii naprawdę potrafi zrobić różnicę. (Źródło: kludi.com/pl)

Przeczytaj także:

Pierwszy krok do idealnej łazienki bez fuszerek i zbędnych kosztów

Remont łazienki – dwa koszmarne błędy, które mogą cię drogo kosztować