Jak wybrać kształt kabiny?

Wybór kształtu kabiny zależy od indywidualnych upodobań, potrzeb i możliwości (np. wielkości łazienki, umiejscowienia innych elementów wyposażenia łazienki). Warto zacząć od rozeznania jaki w ogóle mamy wybór.

Żeby umieć dobrze wybrać kształt kabiny należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Nie każdy rodzaj kabiny dobrze spisze się w ciasnym pomieszczeniu oraz nie wszystkie kształty będą cieszyć użytkownika. Dlatego podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Kabiny półokrągłe narożne

To klasyczny kształt kabiny szczególne polecany do małych łazienek. W naszej ofercie znajdziecie Państwo kabiny z różnymi mechanizmami otwierania, które pozwalą oszczędzić przestrzeń w łazience lub też uzyskać szerokie wejście gwarantujące wysoki komfort użytkowania.

Kabiny kwadratowe i prostokątne

To kabiny zbudowane z drzwi i ścianki/ścianek, która pozwalają na tworzenie kabin o niestandardowych wymiarach.

Drzwi wnękowe

To opcja montażu samodzielnych drzwi prysznicowych we wnęce, co daje ciekawy efekt i wprowadza do łazienki ducha nowoczesności.

Kabiny asymetryczne

Kabiny o asymetrycznym kształcie dają wygodę użytkowania i w wielu przypadkach pozwalają łatwiej zainstalować kabinę nawet w niewielkiej łazience.

Kabiny pięciokątne

Ich pięciokątny kształt jest ciekawy i świetnie sprawdza się także w małych łazienkach, ponieważ pozwala zaoszczędzić przestrzeń dzięki ukośnym drzwiom.

Kabiny przyścienne

Tym modelom kabin należy się miejsce przy najbardziej wyeksponowanej ścianie łazienki. Kabina przyścienna cieszy oko i oferuje duży komfort użytkowania swoją przestronnością.

Kabiny typu walk-in

Nowoczesne modele kabin prostokątnych, pozbawionych tradycyjnych drzwi. Jednocześnie układ ścianek kabiny chroni podłogę przed zachlapaniem. (Źródło: newtrendy.pl)

Jak widzimy możliwości jest sporo. Warto trochę o nich pomyśleć, jeszcze przed wizytą u projektanta.

Przeczytaj także:

Remont łazienki – dwa koszmarne błędy, które mogą cię drogo kosztować

Trendy łazienkowe 2022