Trendy łazienkowe 2022

Planujesz remont lub urządzenie łazienki? Zobacz jakie trendy królują w tym roku.

Rok 2022 w branży łazienkowej to oryginalne kolory, nietuzinkowe wykończenia oraz nowe funkcjonalności. Zmiana naszego podejścia do otaczającej nas przestrzeni wywarła duży wpływ na firmach i ich produktach. Łazienka, która do tej pory była uważana za miejscem przeznaczone głównie do dbania o higienę, nagle stała się dla nas strefą odpoczynku i relaksu. Urządzając ją warto zatem pamiętać nie tylko o jej funkcjonalności, ale także o względach estetycznych. Jakie zatem najnowsze trendy łazienkowe zdominują rynek w rozpoczynającym się roku?

Nieoczywisty kolor

Tegoroczną niekwestionowaną kolorystyczną nowością na rynku kabin prysznicowych jest miedź, dzięki której wnętrze nabiera przytulnego charakteru. Miedziane detale o szczotkowanym wykończeniu, które posiadają modele z kolekcji Avexa Copper Brushed, świetnie sprawdzą się w łazienkach urządzonych w stylu industrialnym, klasycznym czy boho. Doskonale zaprezentują się także we wnętrzach utrzymanych w stonowanej kolorystyce.

Surowość i wyrafinowana elegancja

Ograniczona paleta kolorystyczna, duże przestrzenie, surowość – to cechy charakterystyczne dla łazienek urządzonych w stylu loftowym. Kolekcja Avexa Gunmetal Brushed, to odpowiedź na rosnące zainteresowanie tym stylem. Detale utrzymane w kolorystyce grafitu, o szczotkowanej powierzchni, nadają łazience wyrazistego i odważnego charakteru.

Nowy wymiar luksusu

Niesłabnącym trendem kolorystycznym w aranżacji łazienki, podkreślającym jej luksusowy wymiar, jest złoto. Złota kabina prysznicowa bardzo dobrze wkomponuje się w monochromatyczne wnętrza, w których dominuje biel i czerń. Wybór detali w złotej kolorystyce świetnie sprawdzi się także w łazienkach w mocnym akcentem kolorystycznym, np. z grantem czy butelkową zielenią.

Złote detale o szczotkowanym wykończeniu znaleźć można w naszej kolekcji Avexa Gold Brushed, natomiast detale o błyszczącym wykończeniu posiadają kolekcje: Avexa Gold Shine, Smart Light Gold, Prime Light Gold.

Uniwersalna biel i czerń 

Ponadczasowym wyborem będą detale w kolorze bieli i czerni . Uniwersalna czerń kolekcji Softi oraz Smart sprawi, że wnętrze łazienki będzie nietuzinkowe i eleganckie. Znakomicie skomponuje się ze stylem nowojorskim czy art deco. Białe detale, które posiadają kolekcje Avexa White oraz Prime White świetnie sprawdzą się zarówno w pastelowych wnętrzach, wprowadzając świeżość i harmonię, jak i przy aranżacjach w ciemnej kolorystyce, gdzie będą stanowiły odważny kontrast. (Źródło: newtrendy.pl)

Przeczytaj także:

Pierwszy krok do idealnej łazienki bez fuszerek i zbędnych kosztów

Remont łazienki – dwa koszmarne błędy, które mogą cię drogo kosztować